Procedury towarzyszące przyznawaniu pożyczek on-line.

Wielu ludzi ma obawy przed zaciągnięciem pożyczki przez internet, ponieważ nie wie co ich tam czeka. Tym samym warto zapoznać się z procedurami przyznawania pożyczek przez internet, zwłaszcza, że w większości firm procedury te są bardzo podobne.

„Odwiedź naszą stronę”

Pierwszą rzeczą, do której namawiają firmy pożyczkowe jest odwiedzenie ich strony internetowej. Warto to zrobić ponieważ znajdują się tam informacje dotyczące pożyczki. Obecnie większość stron oferujących pożyczki posiada na stronie głównej tzw. suwak, który za pomocą prostych ustawień pozwala na określenie ile będzie nas kosztowało pożyczenie wybranej kwoty na określony przez nas czas. Poza kwotą, którą będzie trzeba spłacić można tam również zapoznać się z RRSO – jest to bardzo przydatny wskaźnik, który pozwala na porównywanie warunków jakie dają różne firmy. Na głównej stronie firm pożyczkowych pojawiają się najważniejsze informacje dotyczące pożyczek jak również linki, które umożliwiają rejestrację oraz złożenie wniosku o pożyczkę.

Zarejestruj się/Wypełnij wniosek

Kiedy już zapoznamy się z zawartością strony pożyczkodawcy, następnym krokiem jest rejestracja w serwisie pożyczkowym. Można to zrobić w dwojaki sposób albo wybrać pole „Zarejestruj się” albo „Złóż wniosek” – różne firmy posiadają różne zapisy w tej kwestii. Niezależnie jednak od tego który z tych linków powinien zostać wybrany, zazwyczaj pojawia się formularz, który należy wypełnić. Poza danymi osobistymi w formularzu będącym równocześnie wnioskiem, pojawiają się dane dotyczące pożyczki. Należy pamiętać, że dokładne uzupełnienie wszystkich wymaganych pól ułatwia otrzymanie pożyczki.

Dodatkowe dokumenty

Niektóre parabanki poza wypełnionym wnioskiem wymagają dodatkowych zaświadczeń lub skanów dokumentów. Jeśli regulamin pożyczkodawcy przewiduje przesłanie dodatkowych dokumentów wtedy we wniosku pojawia się odpowiednie okno, które umożliwia przesłanie dokumentów w formie elektronicznej.

Wpłać grosz na wskazane konto

Kolejnym krokiem jest wpłacenie określonej przez pożyczkodawcę kwoty na wskazane konto bankowe. Zazwyczaj kwota ta wynosi 1 grosz albo 1 złoty. Wpłata tej kwoty z własnego konta daje możliwość zweryfikowania danych potencjalnego pożyczkobiorcy. Poza tym podane jest w ten sposób konto, na które ma zostać przelana gotówka.

Weryfikacja danych

Po wstępnej weryfikacji danych opartej na informacjach pochodzących z konta bankowego, nadchodzi czas na sprawdzenie klienta. W zależności od polityki wybranej instytucji finansowej potencjalny pożyczkobiorca może być sprawdzany w BIK, InfoMonitorze lub innych powszechnie dostępnych bazach dłużników. Niektóre firmy zastrzegają sobie również prawo do sprawdzenia klienta w dostępnych ogólnie profilach społecznościowych.

Czy to prawda, że uproszczone procedury udzielania chwilówek kosztują? Przekonajmy się.

Czy to prawda, że uproszczone procedury udzielania chwilówek kosztują? Przekonajmy się.

Decyzja o przyznaniu/odmowie pożyczki

Na podstawie zebranych danych pracownicy parabanków podejmują decyzję o przyznaniu bądź odmowie przyznania pożyczki.

Pieniądze na koncie

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku możemy liczyć na to, że w ciągu kilku godzin na naszym koncie pojawią się pieniądze. Warto przy tym pamiętać, że reklamowe hasło mówiące o „pieniądzach na koncie w 15 minut” może okazać się nieprawdziwe chociażby ze względu na godziny pracy banków. Warto także wspomnieć, że istnieją również instytucje pożyczające pieniądze, które wychodząc naprzeciw pożyczkobiorcom nie posiadającym konta bankowego, umożliwiają odbiór pożyczonych pieniędzy w banku lub na poczcie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)