Pożyczki społecznościowe. Działalność portalu Sekrata

Portal Sekrata jest jedną z ciekawszych i innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Tutaj to użytkownicy i zwykli ludzie, udzielają pożyczek innym użytkownikom, którzy w danym momencie potrzebują zastrzyku gotówki. Pomysł jest prosty i niezwykle skuteczny. Podstawowe informacje o inwestorach, pożyczkobiorcach oraz rejestracji przedstawialiśmy w naszym poprzednim artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy. Dodatkowo znajdują się tam informacje na temat rankingu użytkowników i krążące w sieci opinie o portalu.

Zasady działania portalu

W krótkim przypomnieniu zasad działania portalu musimy wyróżnić dwa rodzaje użytkowników: inwestorów i pożyczkobiorców. Pożyczkobiorca wystawia swoją własną aukcję ustalając interesującą go kwotę pożyczki wraz z innymi cechami pożyczki. Zainteresowani ofertą inwestorzy mogą wpłacać swoje pieniądze na poczet tej danej pożyczki. Po „zebraniu” wpłat opiewających na sumę pożyczki, zostaje ona udzielana pożyczkobiorcy.

Co jednak w przypadku gdy suma ta nie zostanie zebrana w całości?

Użytkownik przed rozpoczęciem aukcji ustala tak zwany próg sukcesu, czyli procentowy próg określający daną kwotę pożyczki, po którego przekroczeniu pożyczka zostanie wypłacona pożyczkobiorcy nawet w momencie kiedy nie zbierze on całej sumy pożyczki. Działa to w ten sposób, że jeśli pożyczkobiorca wystawia aukcję na kwotę 1000 zł z progiem sukcesu 50%, to będzie mógł odebrać pieniądze nawet jeśli inwestorzy sumarycznie dokonają wpłat jedynie na 500 zł. Ten sam pożyczkobiorca nie otrzyma jednak pożyczki jeśli wpłaty wyniosą wtedy na przykład tylko 400 zł.

Nowe zasady odnośnie windykacji długów

Może wydawać się, że tak działający portal generować będzie wiele możliwości oszustw. Aby zapobiec takim wypadkom Sekrata nawiązała współpracę z firmą windykacją Odzysk (www.odzysksl.pl).

Powyższa firma będzie odzyskiwała w imieniu poszkodowanych inwestorów całą kwotę zainwestowaną wynikająca z umowy pożyczki bez ponoszenia przez inwestora kosztów związanych z tą usługą. Sekrata poniesie wszystkie możliwe koszty. To dobry krok firmy w celu zwiększenia swojej rzetelności i popularności. Na tym przykładzie wyraźnie widać, że Sekrata naprawdę dba o swoich klientów.

Co to jest Sekrata? Albo jakie są opinie o Sekrata ? Odpowiedź w artykule.

Co to jest Sekrata? Albo jakie są opinie o Sekrata ? Odpowiedź w artykule.

Jak zarabia Sekrata?

Poniżej przedstawiamy tabele wszystkich opłat umożliwiających korzystanie z własnego konta, inwestowanie oraz wystawianie pożyczek. Są to ceny, które klient musi płacić za korzystanie z portalu w pełnej, nieograniczonej formie. Dane te pochodzą z oficjalnej strony Sekrata.pl, przy czym czytamy, że:

Portal Sekrata.pl zastrzega sobie prawo do zmian powyższych cen bez podania przyczyny.

Prowizja za udzielenie pożyczki
1% od kwoty pożyczki
Weryfikacja numeru telefonu
1 zł
Weryfikacja dowodu tożsamości
2 zł
Weryfikacja konta bankowego
2 zł
Weryfikacja adresu zamieszkania
7 zł
Weryfikacja pracodawcy
5 zł
Weryfikacja drugiego dokumentu tożsamości
2 zł
Weryfikacja zaświadczenia o zatrudnieniu
2 zł
Weryfikacja skanu rachunku za prąd, gaz, telefon itp.
2 zł
Monit SMS po 2 dniach opóźnienia
5 zł
Monit Mail po 3 dniach opóźnienia
5 zł
Promowanie aukcji na stronie głównej
5 zł
Promowanie aukcji kolorem na liście
2 zł
Promowanie aukcji na górze listy
2 zł
Promowanie aukcji zdjęciem
1 zł
Wypłata środków szybkim przelewem
3 zł dla kwoty przelewu od 0,01 - 1000 zł
4 zł dla kwoty przelewu od 1000,01 - 2000 zł
5 zł dla kwoty przelewu od 2000,01 - 3000 zł
6 zł dla kwoty przelewu od 3000,01 - 4000 zł
7 zł dla kwoty przelewu od 4000,01 - 5000 zł

Ceny za usługi wprowadzone przez firmę naszym zdaniem nie są wygórowane, jeśli jednak doliczmy do tego koszty pożyczki, które należy zwrócić inwestorom – sumaryczna kwota spłaty takiej pożyczki będzie podobna do skorzystania z usług taniej i dobrej firmy pożyczkowej. Od nas więc zależy wybór, komu bardziej zaufamy, pożyczkom społecznościowym czy parabankom?

Z takim też pytaniem zwracamy się do Państwa i czekamy na Państwa opinie!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)