Nie znasz jeszcze pożyczek Zaimo? Sprawdź!

Zaimo jest jednym z kolejnych portali pożyczek internetowych. Reklamuje się chwytliwym hasłem „Łatwe, szybkie, przejrzyste pożyczanie”. Marka należy do firmy Kreditech Polska, rozwijającej również marki podobne, w tym samym segmencie pożyczek internetowych – Kredto24.pl oraz Pandamoney.pl. Spółka rośnie na tyle prężnie, aby w połowie tego roku pozwolić sobie na kampanię telewizyjną promującą produkty Zaimo.pl.
Klip reklamowy obejrzeć można za pośrednictwem serwisu YouTube: www.youtube.com/watch?v=Hv1VbF_9L4g.

Dlaczego Zaimo?

Zaimo można wybrać z paru powodów. Pierwszym z nich jest niewątpliwie sama renoma firmy, jej stanowcza pozycja na rynku i wielka korporacja stojąca za wypłacalnością oraz rzetelnością marki. W przypadku tak rozległych przedsięwzięć klient nie musi martwić się o bezpieczeństwo transakcji związanych z szybkimi pożyczkami internetowymi. Zaimo zapełnia tym samym lukę na rynku parabanków w Polsce: jest tylko kilka marek, za którymi stoją tak duże i godne zaufania przedsiębiorstwa.

Ile pożyczkę i ile będę musiał oddać?

W Zaimo pożyczmy pieniądze na raty, maksymalnie do jednego roku. Minimalnie pożyczkę można wziąć na okres jednego miesiąca. Dostępne kwoty pożyczkowania wahają się od 500 zł do 6 000 zł. Dla porównania Kredito24 oferuje pożyczki maksymalnie do kwoty 3 000 zł, a Pandamoney do 1 800 zł. Obie marki promują tzw. „chwilówki” z krótkim okresem spłaty wynoszącym 30 dni kalendarzowych.
Niestety, w odróżnieniu od serwisu Kredito24 i Pandamoney, w Zaimo nie dano funkcjonalności tzw. „kalkulatora pożyczkowego”. Z tego względu ciekawy pożyczki klient nie może w szybki sposób dowiedzieć się o jej kosztach.

Zdolność kredytowa w Zaimo

Tak, czy inaczej, wybierając odpowiadająca nam kwotę pożyczki oraz okres kredytowania, nie możemy być pewni tego, że właśnie na takich warunkach otrzymamy pożyczkę. Zaimo wprowadza swój własny sposób obliczania zdolności kredytowej klientów. Po złożeniu wniosku otrzymuje się nie tylko samą decyzję o jego rozpatrzeniu ale również informację o tym, jaką pożyczkę możemy otrzymać (maksymalną kwotę i okres pożyczki). Klient bez ponoszenia żadnych kosztów może oczywiście zrezygnować z oferty zaprezentowanej mu przez firmę.

Koszty dodatkowe

Kosztem dodatkowym dla klienta jest przymus opłacenia wpłaty weryfikacyjnej – wynosi ona jednak tylko 1 grosz. Pozostałe koszty dodatkowe mogą zostać doliczone do całkowitej sumy wpłaty tylko w przypadku braku terminowej spłaty pożyczki.

Informacja z oficjalnej strony Zaimo.pl:

„Opłaty te są naliczane po 6, 20 oraz 30 dniach kalendarzowych od terminu spłaty zobowiązania i wynoszą po 40 zł za każdorazowe wezwanie do zapłaty
(w sumie 120 zł).”

modli się o pieniądze

Chcę wziąć pożyczkę…

Pobranie pożyczki w Zaimo jest bardzo proste. Na początku wchodzimy na stronę firmową Zaimo.pl. Następnie należy po wybraniu najbardziej odpowiedniej kwoty pożyczki i okresu pożyczkowania, nacisnąć guzik „Weź [tu wybrana kwota]”. Dalej wypełniamy pojawiające się formularze, podając dane osobowe oraz inne informacje potrzebne Zaimo do zweryfikowania wniosku. Następnie należy potwierdzić podany przez siebie numer konta wpłacając na konto firmy wpłatę weryfikacyjną wynoszącą 1 grosz.
Ze strony klienta to wszystko. Należy teraz spokojnie oczekiwać na odpowiedź firmy. A po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku odesłać podpisaną, dostarczoną przez firmę drogą mailową, umowę pożyczkową.

Zalety – plusy firmy
Wady – co nam się nie podoba
+ rzetelność, świadczenie usług na wysokim poziomie
- brak kalkulatora pożyczkowego
+ tylko 1 grosz za opłatę weryfikacyjną
- nietrafione akcje promocyjne w postaci masowych mailingów: niektórzy klienci wyrażali swoje niezadowolenie właśnie z tego powodu
+ prężnie działający profil na FB
+ możliwość wnioskowania o pożyczkę przez firmy
+ brak wymagania zaświadczenia o zarobkach
Kontakt z Zaimo.pl

Godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

  • Telefon: 022 3074627
  • E-mail: info@zaimo.pl
  • Twitter: https://twitter.com/MyZaimo
  • Facebook: https://www.facebook.com/zaimopl
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)