Soho Credit – ciekawa oferta pożyczkowa.

Soho Credit to jedna z wielu instytucji parabankowych udzielających pożyczek przez internet. Chcąc znaleźć klienta podobnie jak Vivus, firma ta wprowadziła pierwszą pożyczkę bezkosztową.

Soho Credit – trochę informacji

Soho Credit ma swoją siedzibę w Warszawie. Parabank ten należy do spółki Senda sp. z o.o., która udziela krótkoterminowych pożyczek przez internet także w takich krajach jak Łotwa, Litwa czy Hiszpania.

Co wyróżnia Soho Credit?

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że pożyczki w Soho Credit nie są „pożyczkami bez BIK”. Firm ta już na samym początku informuje, że każdy klient jest sprawdzany w BIK i KRD. Warto także wiedzieć, że pożyczki w Soho Credit mają bardzo ściśle określoną wysokość. Pierwsza zaciągana pożyczka może wynieść do 500 złotych i w ramach zachęty jest bezkosztowa. Po spłaceniu pierwszego zadłużenia można zaciągać kolejne z tym, że kwota możliwa do uzyskania stopniowo rośnie, aż do 2000 złotych. Oczywiście każda kolejna pożyczka przestaje być bezkosztową i pojawiają się normalne opłaty nią związane.

Pożyczki w Soho Credit

Procedura pożyczania pieniędzy w Soho Credit nie odbiega od tego rodzaju procedur w innych parabankach. Na początek należy zarejestrować się podając szczegółowe informacje na swój temat. Kolejnym krokiem jest przelanie 1 zł na konto wskazane na stronie internetowej. Wpłata ta ma na celu zweryfikowanie podanych danych osobowych oraz wskazanie konta, na które ma zostać przelana gotówka. Następnie, zgodnie z informacją podaną na stronie Soho Credit, w ciągu godziny wniosek jest rozpatrywany. Po udzieleniu pozytywnej odpowiedzi pieniądze już po kilkunastu minutach mogą znaleźć się na koncie.

Przykładowa pożyczka

Na potrzeby tej recenzji wybraliśmy pożyczkę w wysokości 500 złotych o terminie spłaty 30 dni. Wzięliśmy pod uwagę „kolejną pożyczkę” ponieważ, jak wyżej wspomniano, pierwsza pożyczka jest bezkosztowa. Zaciągając pożyczkę na wskazaną powyżej kwotę, po miesiącu będziemy musieli oddać 595,50 zł. Koszt całkowity tej pożyczki wynosi zatem 95,50 zł. Na dole strony głównej mamy dokładnie rozpisane ile i za co płacimy pożyczając pieniądze. Z opisu wynika, że 5% kwoty pożyczanej stanowi opłata przygotowawcza (opłata ta zawiera w sobie oprocentowanie) – w przypadku naszej pożyczki to kwota 25 zł. Pozostała kwota 70,50 zł to ubezpieczenie pożyczki liczone jako 0,47% wartości pożyczki dziennie. Z głównej strony dowiemy się również, że w przypadku naszej pożyczki RRSO wynosi 756%.

Opóźnienie w spłacie

Jak w większości firm pożyczkowych również Soho Credit przewiduje możliwość przedłużenia terminu spłaty. Wysokość opłaty jest równa 0,1% wartości kwoty pożyczki dziennie. W przypadku rozpatrywanej przez nas pożyczki za siedmiodniowe opóźnienie zapłacimy 44 złote, za 14 dni – 77, natomiast za 30 będzie to kwota 123,20 zł. Dodatkowa opłata w wysokości 30 zł jest naliczana za wysłane przez pożyczkodawcę monitów. Brak odpowiedzi na upomnienia wiąże się z wszczęciem procedury sądowej.

Opinie

Opinie, które znaleźliśmy w internecie są bardzo pozytywne. Zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim pierwsza bezkosztowa pożyczka. Wiele osób jest również zadowolonych szybką procedurą przyznawania pożyczek i przesyłania pieniędzy na konto. Soho Credit na tle innych instytucji pożyczkowych prezentuje całkiem ciekawą ofertę, na którą warto zwrócić uwagę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Soho Credit – ciekawa oferta pożyczkowa., 10.0 out of 10 based on 1 rating
5 komentarzy
  1. 11 lipca 2013
  2. 11 lipca 2013
  3. 11 lipca 2013
  4. 11 lipca 2013
  5. 11 lipca 2013