Saldo.pl – pożyczki dla młodych. Zawieszenie działalności

Saldo.pl jest bardzo młodym serwisem szybkich pożyczek online i chwilówek. Wydaje się, że bezpośrednio jest to witryna kierowana do osób młodych. Design i przesłanie witryny łatwo odzwierciedlają wymagania dzisiejszych dwudziesto- i trzydziestolatków. Niestety, o czym warto wspomnieć już na wstępie, obecnie witryna zawiesiła swoją działalność. Czy i kiedy z jej usług będzie można skorzystać raz jeszcze? Niestety, nie jest to doprecyzowane.

Działalność Saldo i pożyczki

Saldo.pl należy do firmy Tact Finance, która jest następnie częścią Tact Group – międzynarodowej grupy finansowej, która promuje swoje marki pożyczkowe od 2007 roku, przede wszystkim w krajach skandynawskich. Najbardziej znanymi z nich są w Szwecji Kreditlinan oraz Saldo.se, zaś w Finlandii mamy do czynienia ze znaną marką Laina i Vippi. Niestety, z jakichś nieznanych powodów, otwarcie się spółki na rynek polski nie do końca się powiodło. Obecnie Saldo.pl wciąż istnieje, witryna wciąż pozostaje w Internecie dla wiadomości klientów, ale niestety nie oferuje już możliwości powzięcia nawet najmniejszej pożyczki.

Saldo.pl reklamowało się na wiele sposobów. Firmę miała wyróżniać dobra polityka finansowa, brak dodatkowych opłat, zarządzanie ciekawym limitem pożyczkowym. Credo firmy brzmiało Pieniądze masz na co dzień. Na ekstra okazje masz saldo.

podanie ręki

Wniosek pożyczkowy

Obecnie po wybraniu opcji wniosku pożyczkowego i chęci złożenia własnego, pojawia się komunikat zawiadamiający nie o bezsprzecznym zaprzestaniu działalności, ale o „udoskonalaniu produktu”. Saldo.pl niniejszym informuje, że obecnie trwa udoskonalenie produktu pożyczkowego, a przy tym w tej chwili firma nie udziela dalszych pożyczek. Dotychczasowi klienci nadal mogą korzystać z założonego limitu i z pełni funkcjonalnej witryny, nowi klienci nie są jednak przyjmowani.

Dodatkowo osoby, które chciałyby w przyszłości założyć własny limit pożyczkowy za pośrednictwem Saldo.pl mają możliwość przesłania poprzez formularz własnego adresu e-mail, na który firma może wysłać zawiadomienie o ponownym otwarciu swojej zatrzymanej działalności.

Co do tej pory proponowało Saldo.pl?

  • Limit pożyczkowy nawet do 5 000 zł
  • Pożyczki bez dodatkowych opłat
  • Prostą funkcjonalność swojej witryny

Strona umożliwia wybór jednego z parunastu limitów pożyczkowych, w kwotach od 300, przez 500, 1 000, 2 000, 3 000, 4 000 aż do 5 000 zł. Koszt miesięczny utrzymania limitu jest stały, płaci się zaś tylko wtedy, kiedy się z salda korzysta. Przy tym w każdej chwili można spłacać dowolną część swojego obecnego zadłużenia, bez żadnych sprecyzowanych terminów.

Koszty utrzymania limitów – miesięczne

Kwota limitu [zł]
Koszty miesięczne [zł]
300 zł
35
500 zł
54
1 000 zł
100
2 000 zł
184
3 000 zł
250
4 000 zł
300
5 000 zł
334

Opłacalność limitu Saldo.pl i opinia o firmie

Trzeba przyznać, że pomysł na taką formę chwilówek jest niezwykle ciekawy. Z jednej strony pożyczki udzielane przez Saldo.pl w istocie funkcjonują jak prawdziwe kredyty odnawialne, czy też limity odnawialne, ale z drugiej strony prostota wypełnienia wniosku, otrzymania limitu oraz niewielkie kwoty limitu, bardziej przybliżają ten rodzaj pożyczki do znanych chwilówek.

Szkoda, że witryna obecnie zawiesiła swoją działalność. Oferta była naprawdę atrakcyjna i tania. Jedynym minusem skorzystania z niej był warunek ukończenia 23 lat. Oczywiście, z limitu nie mogły otrzymać również osoby wpisane do jakichkolwiek polskich Biur Informacji Kredytowej i Gospodarczej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)