Kto stoi za mCredit? Czym zajmuje się strona?

mCredit dostępny pod adresem www.mcredit.pl oferuje usługi pośrednika pożyczek pozabankowych. Nie wiadomo jednak, jaka firma sponsoruje stronę (jeśli jakakolwiek). Nie jest to parabank, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Niektóre fora internetowe i strony opisujące firmy pożyczkowe opisują mCredit jako kolejną firmę pożyczkową. Nic jednak bardziej mylnego!

Zbierane danych osobowych

Wypełniając wniosek na stronie podajemy swoje imię oraz adres e-mail. Baza adresów e-mail zebrana od ludzi naprawdę zainteresowanych mikropożyczkami jest świetnym narzędziem do zarobku. Osoba prowadząca stronę zarabia w ten sposób, rozsyłając bazę dalej lub sprzedając ją zainteresowanym firmom pożyczkowym.
W chwili obecnej wygląd witryny nieco się zmienił i wyraźnie zaznaczone jest na niej, że jest to jedynie strona zbierająca dane i pośrednicząca w pożyczkach przez Internet.

Jak mogą zostać wykorzystane nasze dane?

Zgodnie z wiadomością na stronie:

„Dane mogą zostać wykorzystane w celu przesłania reklam lub przekazane wybranym instytucjom finansowym w celu przedstawienia oferty usług finansowych”

A więc nie dość, że na naszych danych „ktoś” zarabia sprzedając je firmom pożyczkowym, to dodatkowo mogą one być wielokrotnie powielane i rozsyłane dalej, do innych firm.
W chwili obecnej podaje się tylko imię oraz adres e-mail, ale do niedawna strona zbierała również dane dotyczące nazwiska, peselu oraz adresu zamieszkania!

mcredit

Jak to działa?

Sprawdziliśmy w jaki sposób działa strona, aby móc przekazać Państwu tylko sprawdzone wiadomości. Oto sposób działania firmy:

  • Po rejestracji zostajemy przeniesieni na witrynę z reklamami (widoczny zarobek na reklamach)
  • Na skrzynkę pocztową otrzymuje się wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym adres e-mail
  • Po potwierdzeniu adresu e-mail czekamy na wiadomość z „najlepszymi ofertami pożyczkowymi”
  • Niestety dodatkowy e-mail z ofertami nie zostaje wysłany

Mogą być tego dwa powody:

  • Firma od początku nie wysyłała żadnych ofert pożyczkowych od partnerów, tylko zajmowała się zbieraniem adresów e-mail i danych
  • Firma z jakiegoś powodu przestała prawidłowo funkcjonować (problemy prawne?)

Jak usunąć swoje dane z bazy?

Dane z bazy można usunąć wysyłając e-mail z prośbą pod adres:

  • Adres e-mail: administrator@mcredit.pl

Nie wiadomo jednak czy metoda ta jest metodą skuteczną. Na stronie widnieje również nazwa firmy zbierającej dane:

  • Klubowe Media S.C. ul Poznańska 27, 62-035 Kórnik

W razie niepowodzenia usunięcia danych przez adres e-mail można próbować kontaktować się z firmą na inne sposoby. Niestety na witrynie nie podano żadnych dodatkowych danych kontaktowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)