Chcesz łatwy kredyt? Tylko w Internecie

Formalności, które trzeba spełnić przy każdej pożyczce i każdym kredycie zaciąganym w bankach sprawiają, że wiele osób rezygnuje z takiej formy usług finansowych. Zamiast tego korzystają z usług oferowanych przez parabanki, gdzie tych formalności jest znacznie mniej. Szczególnie widać to na przykładzie firm parabankowych, które świadczą usługi pożyczkowe również w Internecie – łatwy kredyt uzyskiwany takimi drogami trafia często na konto klienta jeszcze tego samego dnia.

Pożyczka przez Internet

Internet już od dawna jest jedną z możliwości, za pomocą których można robić zakupy, pracować, uczyć się, nawiązywać nowe znajomości, a ostatnio również pożyczać pieniądze. I to właśnie pożyczka przez Internet jest jedną z najczęściej wybieranych usług finansowych, jakie do dyspozycji mają klienci parabanków.

Internetowe pożyczki zaskarbiły sobie sympatię klientów ze względu na kilka czynników:

  1. są ogólnodostępne – nie trzeba szukać oddziału banku czy parabanku zlokalizowanego we własnym lub pobliskim mieście; wszystko załatwia się drogą internetową, bez wychodzenia z domu,
  2. są proste i logiczne w działaniu – bez zbędnych formalności, załatwiania dziesiątek dokumentów, błagania pracodawcę o wystawienie zaświadczenia; cały proces pożyczkowy jest dokładnie opisany na stronie parabanku,
  3. weryfikacja za pomocą przelewu – przy internetowych pożyczkach nie trzeba nigdzie wysyłać swoich dokumentów (nie wiedząc nawet, w czyje ręce trafią), ale wystarczy często sama weryfikacja za pomocą przelewu internetowego,
  4. są błyskawiczne – w przeciwieństwie do pożyczek bankowych uzyskanie pieniędzy w internetowych parabankach jest niesamowicie proste i szybkie; w większości przypadków, szczególnie w bardziej prestiżowych firmach pożyczkowych, pieniądze wędrują na konto wnioskodawcy w ten sam dzień, a nawet w ciągu kilkudziesięciu minut.

Internetowe firmy pożyczkowe

W Internecie można zaciągnąć nie tylko pożyczkę dla osób indywidualnych, ale również kredyt dla nowych firm na rozkręcenie swojej własnej działalności. Takie usługi finansowe oferują przeróżne internetowe firmy pożyczkowe na czele z Multi Money, Kasą Stefczyka, Providentem i All Money. Działalność firm tego typu jest jednak w ogromnej części skierowana głównie na klientów indywidualnych, osoby prywatne potrzebujące pilnie zastrzyku gotówki. Zazwyczaj nie są to duże kwoty (rzędu do 2 tysięcy złotych), zaś średnia pożyczka udzielana przez internetowy parabank wynosi około 1350 złotych.

Jakie firmy pożyczkowe działające w Internecie zasługują na szczególną uwagę? Przede wszystkim wymieniona wyżej czwórka, a prócz tego także vivus.pl, wenga.com, kredito24.pl, SMS BanQ, 365SMS, Net Credit, Mini Credit i ASA Kredyt i OK Money. Prócz tego warto przyjrzeć się bliżej także serwisowi pożyczek społecznościowych – kokos.pl – jedynemu na polskim rynku tak rozbudowanemu i zrzeszającemu dziesiątki tysięcy użytkowników portalowi.
Trzeba jednak pamiętać, że także i tutaj nie brakuje oszustów. Tworzą się nawet specjalne grupy przestępcze, które tworzą strony www do złudzenia imitujące witryny, jakimi mogą się posługiwać parabanki. Lista firm pozabankowych zarejestrowanych w Polsce i działających w pełni legalnie (a więc warta zaufania) jest stale dostępna do sprawdzenia na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Pożyczki zaciągane za pośrednictwem internetu są z pewnością szybkie i wygodne. jednak należy się liczyć z tym że wygoda kosztuje. Stąd większe oprocentowanie takich zobowiązań.

Pożyczki zaciągane za pośrednictwem internetu są z pewnością szybkie i wygodne. jednak należy się liczyć z tym że wygoda kosztuje. Stąd większe oprocentowanie takich zobowiązań.

Szybkie formalności

Podkreślana wielokrotnie zaleta szybkości, jaką charakteryzują się internetowe pożyczki, jest jedną z najistotniejszych cech, które sprawiają, że takie kredyty okazują się bardzo łatwe w realizacji. Użytkownik serwisu pożyczkowego wnioskującego o pieniądze musi wykonać zaledwie kilka czynności – zweryfikować swoje dane, złożyć wniosek i wysłać go w formie elektronicznego formularza.
Całość zajmuje kilkanaście minut, a drugie tyle bardzo często poświęcane jest na realizację wypłaty pieniędzy, o jakie użytkownik wnioskował. Oczywiście wiele zależy od samych banków, ale jeśli konto wnioskodawcy jest w tym samym banku, co konta firmy pożyczkowej, otrzymanie pieniędzy to kwestia co najwyżej godziny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)