Trzy rodzaje pożyczek pod zastaw

Na rynku pozabankowych produktów kredytowych coraz mocniej rozpychają się firmy, które udzielają pożyczek pod zastaw. Warto jednak pamiętać, że ich działalność podzielona jest na kilka segmentów, a w każdym z nich oferta dla klientów może się zdecydowanie od siebie różnić. Warto więc poznać trzy rodzaje pożyczek pod zastaw, które są najpopularniejsze w naszym kraju.

Pożyczki pod zastaw ruchomości

Oddasz mieszkanie pod zastaw?

Oddasz mieszkanie pod zastaw?

Po latach w ukryciu, ponownie do łask wracają wszelkiego rodzaju lombardy, które udzielają swoim klientom pożyczek na zastaw ruchomości. O ile jeszcze kilkanaście lat temu swobodnie można było uzyskać pieniądze pod zastaw na przykład sprzętu RTV, to obecnie raczej nie otrzymamy pod jego zastaw dużej kwoty – wszystko ze względu na spadające ceny takiego sprzętu. Jednak w dalszym ciągu zainteresowaniem pożyczkodawców cieszą się chociażby biżuteria czy monety kolekcjonerskie. Kwota którą można uzyskać uzależniona jest od wartości zastawu i wynosi od kilkudziesięciu złotych w górę. Czas trwania umowy jest indywidualnie ustalany za każdym razem.

Pożyczki pod zastaw samochodów

Ciekawym sposobem na pozyskanie dodatkowych pieniędzy są też pożyczki pod zastaw samochodu. Zazwyczaj w takim przypadku pożyczkodawca staje się właścicielem lub współwłaścicielem auta, które dalej swobodnie może być przez nas wykorzystywane. Często jednak konieczna jest jeszcze cesja z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdu – na wypadek jego uszkodzenia z naszej winy. Pożyczki pod zastaw samochodów uzależnione są zazwyczaj od jego wartości, stanu a także potrzebnej nam sumy pieniędzy. Może to być od kilkuset złotych w przypadku starszych aut do kilkunastu tysięcy w przypadku nowszych modeli.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Ostatnim sposobem na pozyskanie gotówki poza bankiem jest pożyczka pod zastaw nieruchomości. To rozwiązanie jest z jednej strony najlepsze, z drugiej jednak – najgorsze Pożyczki udzielane pod zastaw nieruchomości są zdecydowanie najtańszymi produktami pozabankowymi. Pożyczkodawca ma bowiem wysokiej jakości zabezpieczenie znacznej wartości. Wielką zaletą tego rozwiązania jest też to, że można otrzymać wysokie kwoty pożyczki – nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a spłata może być rozłożona nawet na wiele lat. Wiąże się z tym jednak bardzo duże ryzyko. W przypadku braku terminowych spłat, jeśli umowa zostanie wypowiedziana, posiadana przez nas nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie pożyczki może zostać zlicytowana na aukcji komorniczej. Niezwykle ważne jest więc dokładne przeczytanie podpisywanej umowy, dzięki czemu będziemy mieć większą gwarancję bezpieczeństwa dokonywanej transakcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)