Jak działa program mSaver?

W poszukiwaniu nowych produktów finansowych oferowanych klientom, banki ruszają na podbój nowych, dotychczas niezbadanych w naszym kraju części rynku. W ten sposób powstał też mSaver, czyli unikalny produkt oszczędnościowy oferowany klientom przez mBank.liczenie pieniędzyZachęcanie do oszczędności w sposób prosty, bezbolesny i niemalże niezauważalny dla naszego portfela było od wielu lat celem bankowców. Mbank chyba osiągnął taki moment, gdy ta potrzeba została spełniona. Dzięki programowi mSaver możemy oszczędzać na kilka różnych, bardzo ciekawych sposobów. Przyjrzyjmy się więc temu, co on oferuje i jak możemy z niego skorzystać. Jak oszczędzamy? Pieniądze oszczędzane w planie mSaver mogą być odkładane na cztery sposoby.

Każdy z nich jest nieco inny, przyjrzyjmy się więc wszystkim po kolei.

1) Zaokrąglenia wydawanych kwot do pełnych dziesięciu złotych – jest to jeden z ciekawszych pomysłów na oszczędzanie. Każda płatność kartą kredytową, każdy zakup w internecie i każdy przelew wychodzący zaokrąglane są do pełnych dziesięciu złotych w górę. Oznacza to, że jeśli wydamy w sklepie 53, 45zł, to koszt ten zostanie zaokrąglony do 60 złotych a różnica, czyli 6, 55zł zostanie przelana na nasze konto oszczędnościowe w programie mSaver. To rozwiązanie dla osób które lubią, gdy z ich konta ucieka okrągła sumka.

2) Wybrany procent z przedziału 1 – 15% – jest drugim rozwiązaniem. Równie ciekawym. Każda dokonana przez nas transakcja będzie obciążona dodatkowym kosztem, który przelany zostanie na konto oszczędnościowe w programie mSaver. Stawkę tą możemy ustalić w podanym wyżej przedziale. Oznacza to, że wydając 100 złotych i mając ustaloną stawkę 5%, z naszego konta zniknie suma 105 złotych. 100 złotych pójdzie na rozliczenie transakcji a 5% czyli 5 złotych zostanie przekazane na nasze konto oszczędnościowe mSaver. Stawkę tą możemy swobodnie regulować w podanym przedziale.

3) Stała kwota automatycznie odkładana po transakcjach z przedziału 3-10 złotych. Dokonując dowolnej transakcji (przelewu, płatności kartą) z naszego konta zostanie pobrana za każdym razem określona kwota, o którą zasilone zostanie nasze konto mSaver. Jeśli więc dokonujemy 30 operacji w miesiącu i ustalimy stawkę 5 złotych na transakcję, to w ciągu miesiąca uda nam się zaoszczędzić aż 150 złotych.

4) Stała kwota, która zasila konto mSaver raz w miesiącu – to dodatkowy element programu. Możemy wprowadzić dowolną wartość pieniężną, która raz w miesiącu zostanie pobrana z naszego konta i wzbogaci saldo w programie mSaver. Tą funkcję możemy ustalić niezależnie od dwóch wyżej opisanych. Korzyści programu mSaver Program mSaver jest niewątpliwie bardzo ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na oszczędzanie pieniędzy szczególnie osobom, które raczej nie mają motywacji do samodzielnego odłożenia co miesiąc określonej kwoty. Nasze oszczędności rosną niezależnie od nas, są tylko powiązane z naszymi transakcjami.

Do pieniędzy zgromadzonych na rachunku mSaver mamy swobodny dostęp i możemy je wypłacać w dowolnym momencie. Możemy więc na przykład określić sobie cel takiego oszczędzania – załóżmy, że są to wakacje. Dokonując 30 operacji miesięcznie z której każda wiąże się z oszczędnościami 5 złotych i ustalając dodatkowo 50 złotych stałej wpłaty miesięcznie jesteśmy w stanie w ciągu roku uzbierać 2400 złotych + naliczone odsetki, co jest kwotą pozwalającą na wyjazd na całkiem przyjemny urlop bez konieczności wykładania dużej sumy pieniędzy z letniej wypłaty. Program mSaver dopuszcza też możliwość bezpłatnej, samodzielnej zmiany sposobu oszczędzania. Jeśli więc w danym miesiącu pieniędzy mamy mniej, to stawkę procentową czy kwotową możemy zmniejszyć i powrócić do niej wtedy, kiedy nasze dochody się poprawią. Najważniejszymi zaletami tego programu jest też to, że z oszczędzania możemy w każdej chwili bezpłatnie zrezygnować bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Nie ma obowiązku stałych wpłat a naszą deklarację możemy w każdym momencie zmienić. Program mSaver jest otwierany i prowadzony bez prowizji więc nie musimy się martwić o jakiekolwiek koszty. Dostęp do środków mamy on-line przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne w stosunku do innych produktów oszczędnościowych może być więc to ciekawa alternatywa dla wielu innych rachunków. Musimy też pamiętać o tym, że program może być rozszerzony do wersji mSaver plus, w której możemy korzystać z dodatkowych sposobów inwestowania pieniędzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak działa program mSaver?, 9.0 out of 10 based on 3 ratings