VIA SMS – pierwsza pożyczka bez kosztów.

VIA SMS to kolejna firma, która stawia na bezkosztowe pożyczki jako zachętę dla nowych pożyczkobiorców. Wprawdzie kwota, która jest w ten sposób dostępna to zaledwie 500 złotych, jednak z pewnością potrafi przekonać do zaciągnięcia pożyczki niejednego potencjalnego klienta.

VIA SMS – trochę informacji

Strona VIA SMS należy do łotewskiej grupy finansowej Via SMS Group. Firma ta działa obecnie na terenie 7 państw europejskich. Swoją działalność na rynku parabankowym prowadzi już od 2009 roku. Specjalizuje się w udzielaniu niewielkich pożyczek (maksymalnie 2000 złotych) na okres do 30 dni.

Co wyróżnia VIA SMS?

VIA SMS to firma działająca podobnie jak większość instytucji pożyczkowych na polskim rynku. Jej cechą szczególną jest wprowadzona niedawno pierwsza pożyczka bezkosztowa. Klient po raz pierwszy korzystający z usług tej firmy może w ten sposób pożyczyć do 500 złotych na okres 30 dni. Należy przy tym zaznaczyć, że każda kolejna pożyczka wiąże się już z normalnymi opłatami. Kolejną cechą wyróżniającą nieco tego pożyczkodawcę na rynku chwilówek jest to, że maksymalną kwotę pożyczki, czyli 2000 złotych, można otrzymać dopiero po 4 spłaconej pożyczce. Warto także wspomnieć, że VIA SMS udziela pożyczek jedynie osobom, które ukończyły 20 lat, mają wzorową historię kredytową i stały dochód.

Pożyczki w VIA SMS

Decydując się na pożyczkę w VIA SMS trzeba przejść najpierw pozytywnie weryfikację. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, gdzie należy wpisać dane takie jak PESEL, numer dowodu osobistego czy numer telefonu. Następnie należy przesłać 1 grosz na podanie na stronie internetowej konto w celu sprawdzenia podanych w formularzu danych. Cały proces weryfikacyjny przechodzimy tylko raz. Każda kolejna pożyczka udzielana jest po spłaceniu poprzedniej. Stali klienci mogą otrzymać pieniądze za pośrednictwem profilu na stronie lub po przesłaniu sms-a.

Przykładowa pożyczka

Na potrzeby recenzji wybraliśmy pożyczkę o wysokości 500 złotych o terminie spłaty 30 dni. Jest to „kolejna pożyczka” , ponieważ, jak wcześniej napisano, pierwsza jest pożyczką bezkosztową. Po okresie 30 dni do spłacenia będzie kwota 575 złotych. Kwota 75 złotych to „suma opłat”, które nie są wyszczególnione w ofercie. Obok suwaka, który pozwala nam na sprawdzenie wszystkich kosztów związanych z pożyczką znajduje się również wysokość RRSO, która w przypadku naszej pożyczki wynosi 448%.

Opóźnienie w spłacie

VIA SMS przewiduje możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki o kolejne 7, 14 lub 30 dni. Warto jednak pamiętać, że z wydłużeniem okresu spłaty wiążą się kolejne koszty. W przypadku rozważanej przez nas pożyczki opłata za przedłużenie okresu spłaty o 7 dni wyniesie 39 złotych, 14 dni – 68 złotych a 30 dni – 115 złotych.

Opinie

Klienci wypowiadają się raczej pozytywnie o tej firmie. Podkreślają, że choć trzeba poczekać na pozytywną weryfikację to pieniądze szybko trafiają na koto. Opłaty za pożyczkę nie są zbyt wygórowane w porównaniu z innymi firmami pożyczkowymi, jednak wysokość opłat za przedłużenie okresu spłaty jest już dość znaczna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
VIA SMS – pierwsza pożyczka bez kosztów., 10.0 out of 10 based on 1 rating
Jedna odpowiedź
  1. 6 lipca 2013