Pożyczka Plus – pożyczka plus ubezpieczenie na życie.

Pożyczki przez internet w ostatnim, czasie okazały się bardzo intratnym interesem. Wiele firm zajmujących się pożyczaniem pieniędzy przeniosła swoją działalność do sieci. Klientom zaciąganie pożyczki przez internet wydaje się prostsze i bardziej anonimowe niż za pośrednictwem przedstawiciela parabanku. Jedną z firm pożyczkowych działających w ten sposób jest Pożyczka Plus.

Pożyczka Plus – trochę informacji

Pożyczka Plus to witryna, której właścicielem jest firma Mała Pożyczka Sp. z o.o.. Firma ta działa na rynku finansowym od 2010 roku, a swoje usługi oferuje w Polsce, na Litwie, Łotwie oraz w Czechach. W Pożyczce Plus można pożyczyć od 300 do 1500 złotych na okres do 30 dni.

Co wyróżnia Pożyczkę Plus?

Oferta tej firmy nie odbiega znacząco od ofert konkurencji. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to „chwilówka bez BIK”. Firma zanim udzieli pożyczki sprawdza klientów w BIK, ERIF oraz KRD. Dodatkowym wymaganiem jest wiek pożyczkobiorcy – musi się on mieścić się w przedziale 21-61 lat. Warto także wiedzieć, że Pożyczka Plus wymaga zaświadczenia o dochodach. W przypadku pożyczek 300-700 złotych wystarczy trzymiesięczny wyciąg bankowy, jeśli chcemy pożyczyć nieco więcej trzeba pokazać zaświadczenie o zatrudnieniu. Warto jeszcze wspomnieć, że decydując się na pożyczenie pieniędzy w tej firmie, musimy równocześnie przystąpić do Ubezpieczenia na Życie EUROPA.

Pożyczki w Pożyczce Plus

Procedura otrzymywania pożyczki w Pożyczce Plus nie odbiega od tego co znamy z innych instytucji finansowych. W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie internetowej. Podczas rejestracji wypełniamy arkusz z danymi osobowymi. Kolejnym krokiem jest wysłanie przelewem 1 złotówki na konto podane na stronie internetowej. Jest to bezzwrotna opłata rejestracyjna. Następnie każdy klient podlega weryfikacji w rejestrach dłużników. Jeśli się tam nie znajdujemy mamy duże szanse na otrzymanie gotówki.

Przykładowa pożyczka

Na potrzeby tej recenzji wzięliśmy pod uwagę pożyczkę o wysokości 500 złotych na okres 30 dni. Przy tej kwocie pożyczki do spłaty będziemy mieli 680 złotych. Kwota 180 złotych jest określona na stronie jako „całkowity koszt pożyczki”. Brakuje tutaj wyraźnego podziału na części składowe, jak to bywa w niektórych konkurencyjnych firmach. Na stronie głównej, korzystając z suwaka dowiemy się również, że wysokość RRSO w przypadku naszej pożyczki wynosi 4114,28%.

Opóźnienie spłaty

Podobnie jak w innych parabankach również Pożyczka Plus posiada opcję przedłużenia okresu spłaty. Wydłużenie okresu spłaty o kolejne 30 dni naszej pożyczki to koszt 180 złotych. Warto przy tym wspomnieć o dodatkowym koszcie w postaci monitu przesyłanego listem, który wynosi 30 złotych.

Opinie

Pożyczka Plus nie jest firmą, na którą skarżą się klienci. Nie ma również pochwał. Jak zatem widać jest po prostu jedną z wielu. Cechą, która ją wyróżnia jest przymus przystąpienia do ubezpieczenia. Poza tym jej oferta nie odbiega od firm konkurencyjnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
5 komentarzy
  1. 14 lipca 2013
  2. 14 lipca 2013
  3. 14 lipca 2013
  4. 14 lipca 2013
  5. 15 października 2013