Daily Credit – pożyczki nawet do 12 miesięcy

Dzisiejszy Daily Credit to ta sama firma pożyczkowa, która kilka miesięcy temu była znana pod nazwą Amber Kredyt. Afera Amber Gold sprawiła jednak, że właściciel zdecydował się na zmianę nazwy, bo choć obie firmy nie mają ze sobą nic wspólnego, nazwa była bardzo źle odbierana przez klientów.

Daily Credit – trochę informacji

Właścicielem Daily Credit jest Daily Finance sp. z o.o. Zanim jednak podpiszemy umowę warto się jej dokładnie przyjrzeć. Znajduje się tam bowiem zapis, że podpisujemy umowę z Daily Finance (pożyczkodawcą) oraz MG Finance Sp. z o.o. (firmą przetwarzającą dane osobowe w InfoMonitor). Obie firmy mieszczą się pod tym samym adresem. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że spłacamy pożyczkę przelewając pieniądze na konto tej drugiej firmy (zapis z regulaminu na dzień 04.04.2013)

Co wyróżnia Daily Credit?

Przede wszystkim decydując się na pożyczenie pieniędzy w tym parabanku należy pamiętać, że nie są to pożyczki „bez BIK”. Każdy klient jest sprawdzany pod względem swojego zadłużenia w InfoMonitorze. Tym samym osoby nie spłacające należności nie mają szans na pożyczkę. Daily Credit wymaga również od swoich klientów zaświadczenia o wysokości dochodów z trzech ostatnich miesięcy. Ten wymóg zmniejsza szansę na otrzymanie gotówki również osobom bezrobotnym i o bardzo niskiej płacy. Wartym zauważenia jest również fakt, że Daily Credit udziela pożyczek, które mogą być spłacane przez dłuższy czas. Nawet najmniejsza pożyczona kwota może być podzielona na 12 rat. Oczywiście wraz ze wzrostem ilości rat wzrasta koszt pożyczki.

Pożyczki w Daily Credit

Pożyczki w tej firmie udzielane są na podobnych zasadach jak w innych. Należy zarejestrować się na stronie internetowej Daily Credit, posiadać aktywny numer telefonu i konto bankowe. Konieczna jest również opłata w wysokości 1 zł przelana na wskazane na stronie internetowej konto. Przed uzyskaniem gotówki należy przesłać do firmy skany dokumentów poświadczających dochody. Pierwsza pożyczka zaciągana w Daily Credit nie może być wyższa niż 600 złotych, kolejne mogą sięgać maksymalnie 1500 złotych. Przed złożeniem wniosku należy pamiętać, że tylko pozytywna weryfikacja w InfoMonitorze i dokumenty wskazujące na uzyskiwanie dochodów gwarantują otrzymanie pożyczki.

dialy credit

Przykładowa pożyczka

Na potrzeby recenzji wybraliśmy pożyczkę na kwotę 500 złotych o terminie spłaty 30 dni. Przy tej kwocie pożyczki do spłacenia będziemy mieli 645 złotych. Kwota 145 złotych określana jest jako „całkowity koszt pożyczki”. Na stronie głównej, gdzie znajduje się suwak umożliwiający określenie kwoty, którą będzie trzeba oddać, znajduje się również informacja, że w wypadku pożyczki na wybranych przez nas warunkach RRSO wynosi 2115,686 %.

Opóźnienia w spłacie

W Daily Credit podobnie jak w innych instytucjach pożyczkowych za wydłużenie okresu spłaty należy zapłacić. W przypadku naszej pożyczki opłata za kolejne 30 dni wynosi 145 złotych. Dodatkowo klient, który nie płaci w terminie musi się liczyć z opłatami za monity.

Opinie

W sieci brakuje opinii o Daily Credit (Amber Kredyt). Firma ta nie jest ani chwalona ani ganiona, tym samym można stwierdzić, że jest po prostu jedną z wielu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Daily Credit – pożyczki nawet do 12 miesięcy, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Jedna odpowiedź
  1. 5 grudnia 2013