BIZ Credit – co nam oferuje?

BIZ Credit to jedna z wielu firm pożyczkowych oferujących swoje usługi na rynku pożyczek internetowych. Jednakże oferta, która była dość ciekawa na początku działalności firmy, obecnie bardzo mocno odstaje od ofert konkurencji.

BIZ Credit – trochę informacji

Właścicielem BIZ Credit jest Bussines Credit Sp. z o.o., która powstała w 2012 roku i specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek sms-owych oraz przez internet. Oferta firmy skierowana jest do osób potrzebujących niewielkiej ilości pieniędzy (do 1000 złotych), na krótki czas (okres spłaty 15 lub 30 dni).

Co wyróżnia BIZ Credit?

Aby otrzymać pożyczkę należy wypełnić arkusz rejestracyjny, czyli podobnie jak w innych parabankach. Jednakże firma wyraźnie zaznacza, że pożyczki nie otrzymają osoby, które posiadają negatywną opinię BIK oraz nie posiadają stałych dochodów. Poza tym BIZ Credit jako jedna z nielicznych firm pożycza pieniądze tylko na 15 lub 30 dni (z możliwością przedłużenia terminu spłaty), a nie tak jak to robi konkurencja na 1-30 dni. Warto także zaznaczyć, że pożyczkę mogą otrzymać jedynie osoby powyżej 21 roku życia.

Pożyczki w BIZ Credit

Jeśli zamierzamy zaciągnąć pożyczkę w tym parabanku, najpierw musimy się zarejestrować. Kolejnym krokiem jest weryfikacja danych przez firmę i odpowiedź dotycząca przyznania pożyczki. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszej prośby, należy wpłacić 1 grosz na wskazane na stronie internetowej konto. Należy pamiętać, że na konto, z którego przelewamy tę niewielką kwotę w przyszłości wpłynie nasza pożyczka. Minimalna kwota o jaką można się starać jest 100 zł, a maksymalna to 1000 złotych.

Przykład pożyczki

Na potrzeby recenzji przyjrzeliśmy się pożyczce na kwotę 500 zł o terminie spłaty 30 dni. W przypadku takiej pożyczki będzie trzeba oddać 665 złotych. Zaglądając na stronę z ofertą dowiemy się szczegółowo za co płacimy:

  • 500 zł – kwota pożyczona,
  • 25 zł – opłata administracyjna,
  • 131,80 zł – ubezpieczenie pożyczki,
  • 8,20 – oprocentowanie pożyczki.

Przeglądając tabelę dowiemy się również, że RRSO w przypadku naszej pożyczki wynosi 3293,48%.

Biz Credit dobra alternatywa dla banków? przekonajmy się.

Biz Credit dobra alternatywa dla banków? przekonajmy się.

Opóźnienie w spłacie

Za zmianę terminu spłaty BIZ Credit pobiera dodatkową opłatę. Jest ona uzależniona od wysokości zaciągniętej pożyczki oraz okresu przedłużenia spłaty. W przypadku naszej przykładowej pożyczki za dodatkowe 30 dni trzeba byłoby dopłacić 185 złotych.

Opinie

BIZ Credit to firma, którą dobrze oceniali klienci na początku działalności. Dziś, kiedy na rynku pojawiło się wiele innych firm udzielających pożyczek na znacznie lepszych warunkach BIZ Credit sporo traci. Większość klientów wypowiada się pozytywnie o firmie, aczkolwiek zauważa, że przy tak wysokich opłatach oferta jest mało konkurencyjna i następnym razem skorzystają z usług innych parabanków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)