Vivus – ostro wchodzi do gry

Liczba para banków rośnie niemal z dnia na dzień i często konieczne bywa ostre zagranie, aby zwrócić uwagę klienta na wybraną instytucję. Jednym z takich ostrych posunięć jest bezkosztowa pożyczka, którą zaoferował Vivus.pl.

Vivus – trochę informacji

Vivus to jedna z wielu obecnych na polskim rynku instytucji finansowych zajmujących się udzielaniem pożyczek przez internet. Ładna strona internetowa w kolorze świeżej zieleni, niemal woła „weź pożyczkę”. Dodatkowym atutem jest suwak, dzięki któremu łatwo dowiemy się jaką kwotę można pożyczyć na jak długo i ile to będzie ostatecznie kosztowało.

Co wyróżnia Vivus?

Firma Vivus jako pierwsza wprowadziła na rynek pożyczki bezkosztowe. Jest to swoiste zaproszenie skierowane do nowych klientów. Za pierwszym podejściem można pożyczyć do 1000 złotych, a po 30 dniach zwrócić dokładnie taką samą kwotę bez żadnych dodatkowych opłat. To dobry pomysł na krótkoterminową pożyczkę, z którego korzysta wiele osób. Firma zakłada, że klient, który raz pożyczył pieniądze i jest zadowolony z usługi kiedyś wróci. Przeglądając opinie o tej firmie znajdujące się w sieci, to założenie ma duże szanse powodzenia.

Pożyczki w Vivus

Vivus udziela pożyczek bez BIK. Nie ma również konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń dotyczących dochodów. Jedynym dokumentem koniecznym podczas zawierania umowy jest dowód osobisty. Dodatkowym wymogiem stawianym przez firmę jest także wiek pożyczkobiorcy – musi mieć ukończone 19 lat.

Przykład pożyczki

Jak już wcześniej wspomniano pierwsza pożyczka zaciągnięta w tym parabanku jest bezkosztowa. Dodatkowe opłaty pojawiają się dopiero, gdy pożyczka nie zostaje spłacona na czas. Dlatego też do porównania wzięliśmy tzw. „kolejną pożyczkę”.
Na potrzeby recenzji przyjrzeliśmy się pożyczce w wysokości 500 złotych o terminie płatności 30 dni. Po tym czasie do zapłaty będzie 550 zł. 50 zł to prowizja od pożyczki (informacja zaczerpnięta z głównej strony Vivus.pl). Na stronie pojawia się również informacja o RRSO dla takiej pożyczki i wynosi ona 218,9 %, co jest wyjątkowo niską wartością w porównaniu z konkurencyjnymi firmami.

Pożyczki Vivus są dobrze znane ze spotów reklamowych, ale czy to dobra propozycja na rynku parabanków?

Pożyczki Vivus są dobrze znane ze spotów reklamowych, ale czy to dobra propozycja na rynku parabanków?

Opóźnienia w spłacie

W przypadku firmy Vivus za dodatkowe dni przeznaczone na spłatę długu należy zapłacić. Kwota, która jest karą za opóźnienie uzależniona jest od wysokości pożyczki oraz czasu opóźnienia. Dodatkowo zapłacimy za przedłużenie spłaty o 7, 14 lub 30 dni. Warto przy tym zauważyć, że już przy 14 dniach dopłata przekracza kwotę prowizji, więc przeciąganie spłacenia pożyczki jest bardzo nieopłacalne.

Opinie

Vivus to firma wyjątkowo pozytywnie postrzegana na rynku chwilówek. Jej główną zaletą, często podkreślaną, jest pierwsza bezkosztowa pożyczka. Wiele osób także zwraca uwagę na stosunkowo niską wartość RRSO oraz szybki dostęp do gotówki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Vivus – ostro wchodzi do gry, 7.0 out of 10 based on 2 ratings
3 komentarze
  1. 14 lipca 2013
  2. 14 lipca 2013
  3. 5 sierpnia 2013