Microfinanse – nowa propozycja na rynku chwilówek.

Jak wynika z badań konsumenckich, Polacy coraz chętniej pożyczają pieniądze w firmach pożyczkowych. Jak zatem można przypuszczać chwilówki stały się bardzo intratnym, aczkolwiek trochę ryzykownym, interesem. Jednak „kto nie ryzykuje, ten nie zarabia”, więc na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne strony internetowe z ofertami firm pożyczkowych. Dziś przyjrzymy się dokładniej ofercie znajdującej się na stronie microfinanse.pl.

Mocrofinanse – trochę informacji

Właścicielem strony, a równocześnie firmą, która zajmuje się udzielaniem chwilówek jest SOLARDEN Sp. z o.o. Siedziba tej spółki znajduje się w Augustowie, natomiast Biuro Obsługi Klienta w Białymstoku. Na stronie microfinanse.pl znajdują się również numery telefonu oraz skype, przez które można się skontaktować z konsultantem.

Czym wyróżniają się Microfinanse?

Wystarczy wejść na stronę, aby zauważyć, że Microfinanse wprowadziły inny niż u konkurencji podział pożyczek. Możemy wybierać tutaj z trzech opcji : Dla Ciebie, Dla Rodziny, Dla Studenta. Po zapoznaniu się z ofertą można stwierdzić, że podział ten jest dokonany bardzo sztucznie, ponieważ oferty Dla Ciebie i Dla Rodziny właściwie niczym nie różnią się od siebie, natomiast oferta Dla Studenta poza ograniczeniem kwoty, jaką można pożyczyć również nie różni się od pozostałych.

Pożyczki w Microfinanse

Podobnie jak w większości firm pożyczkowych, aby uzyskać pożyczkę należy przejść procedurę rejestracji i weryfikacji danych. W pierwszej kolejności trzeba wypełnić dokładnie formularz rejestracyjny. Podczas uzupełniania swoich danych należy pamiętać, że im dokładniejsze informacje podamy, tym większe szanse na pożyczkę. Następnie w celu weryfikacji danych na konto pożyczkodawcy należy przelać opłatę rejestracyjną w kwocie 2 złotych. Jest to opłata jednorazowa i bezzwrotna. Do wniosku o pożyczkę należy dołączyć kopię dowodu osobistego oraz kopię wyciągu z rachunku bankowego z trzech ostatnich miesięcy (w przypadku pożyczek powyżej 300 zł) lub potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na konto ( przypadku pożyczki do 300 zł). Następnie pracownicy Microfinanse sprawdzają nasze dane i udzielana jest/ lub nie pożyczka.

Microfinanse to mało znana firma pozabankowa na polskim rynku finansów, poznajmy ją.

Microfinanse to mało znana firma pozabankowa na polskim rynku finansów, poznajmy ją.

Przykładowa Pożyczka

Do recenzji wybraliśmy pożyczkę w wysokości 500 zł o okresie spłaty 30 dni. Z tabeli opłat dowiadujemy się, że będziemy musieli spłacić 650 zł. Tym samym koszt całkowity pożyczki wynosi 150 zł. Zapoznając się dokładnie z tabelą opłat dowiemy się, że 25 zł to opłata administracyjna, 116 zł, to kwota przeznaczona na ubezpieczenie pożyczki, a 9 zł to odsetki.

Opóźnienie w spłacie

Podobnie jak większość firm pożyczkowych również Microfinanse biorą pod uwagę możliwość przedłużenia okresu spłaty. Wysokość opłat za zmianę terminu zapłaty uzależniona jest od wysokości zaciągniętej pożyczki. W przypadku omawianej przez nas pożyczki przedłużenie terminu spłaty o kolejne 30 dni to koszt 180 złotych.

Opinie

W sieci nie ma zbyt wielu opinii o tej firmie. Jednak poza podziałem na trzy opcje pożyczek, oferta Microfinansów nie odbiega w szczególny sposób od ofert konkurencji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
5 komentarzy
  1. 14 lipca 2013
  2. 14 lipca 2013
  3. 14 lipca 2013
  4. 14 lipca 2013
  5. 14 lipca 2013