Zaliczka.pl – sposób na pożyczkę.

Zaliczka.pl to firma pożyczkowa, które „umożliwia uzyskanie dodatkowego dochodu”. To bardzo ciekawe stwierdzenie, ponieważ naszym zdaniem pożyczka pozwala się wzbogacić, ale tylko na krótki czas. Potem trzeba ją zwrócić z odsetkami i z pewnością zyskiem nie będzie. Jednak mimo niezbyt trafnego sloganu reklamowego warto zobaczyć co firma proponuje.

Zaliczka.pl – trochę informacji

Zaliczka.pl należy do holenderskiej firmy Your Finance. Instytucja ta poza Polską udziela pożyczek również na terenie Holandii, Hiszpanii, Belgii i Argentyny. Polski oddział firmy znajduje się w Warszawie.

Co wyróżnia Zaliczkę.pl?

Zaliczka.pl podobnie jak wszystkie firmy pożyczkowe posiada własne procedury weryfikacji klientów. W przypadku tego pożyczkodawcy trzeba się liczyć z koniecznością przesłania podczas rejestracji dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zaświadczenia o zarobkach, Instytucja ta zaznacza w swoim regulaminie, że „Każdorazowe zapytanie o pożyczkę jest poddane procedurze kontroli kredytowej i tylko pozytywny wynik kontroli uprawnia do pożyczenia żądanej kwoty”, jednakże nie znaleźliśmy informacji, w jakiej bazie danych sprawdzani są klienci. Wartym zaznaczenia jest fakt, że nawet będąc na liście BIK mamy szanse na pożyczkę. Dodatkowym atutem tej firmy jest program partnerski, który pozwala na otrzymanie 30 złotych w zamian za każdego nowego klienta, który zaciągnie pożyczkę w Zaliczka.pl (może ten właśnie dochód miał na myśli pomysłodawca hasła reklamowego?).

Pożyczki w Zaliczka.pl

Decydując się na pożyczkę w zaliczka.pl musimy liczyć się z takimi samymi procedurami jak w innych tego rodzaju firmach. W pierwszej kolejności konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i przesłanie wymaganych przez firmę dokumentów. Zaliczka.pl oferuje swoim klientom pożyczki od 100 do 2000 złotych, które można zaciągnąć na 15, 30, lub 60 dni.

Przykładowa pożyczka

Na potrzeby recenzji wzięliśmy pod uwagę pożyczkę w wysokości 500 złotych na 30 dni (pożyczka na takich warunkach jest dostępna dopiero przy trzeciej pożyczce) . Po tym terminie będziemy musieli zapłacić 625 złotych. Całkowity koszt pożyczki wynosi zatem 125 złotych. W tabeli opłat kwota ta określona jest jako prowizja za udzielenie pożyczki. Tabela ta informuje nas także o tym, że RRSO naszej pożyczki wynosi 1410,3299%.

Porozmawiajmy o parabanku znanym jako zaliczka.pl

Porozmawiajmy o parabanku znanym jako zaliczka.pl

Opóźnienia w spłacie

Zaliczka.pl posiada dokładnie określone procedury dotyczące osób, które spóźniają się ze spłatą pożyczki. W przypadku opóźnienia wysyłane są monity, których koszt wynosi 50 złotych. Pierwszy otrzymamy dzień po terminie zapłaty, kolejny po 10 dniach i trzeci po kolejnych 20 dniach. Poza opłatą za ponaglenia konieczne jest również opłacenie odsetek karnych, jednak ich wysokość nie jest wyraźnie określona. Jeśli po trzecim upomnieniu nadal nie spłacimy pożyczki trzeba się liczyć z tym, że firma odda nasze zadłużenie do specjalistycznych firm windykacyjnych.

Opinie

W internecie trudno doszukać się opinii o usługach tej firmy. Naszym zdaniem nie odbiegają one od ofert innych parabanków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)