MiniCredit – minimum formalności

MiniCredit jest jedną z największych firm pozabankowych udzielających szybkich pożyczek w Polsce. Wieloletnia obecność na rynku sprawiła, że oferta przygotowana przez tę firmę jest bardzo dobrze postrzegana przez klientów.

MiniCredit – trochę informacji

MiniCredit to firma działająca nie tylko w Polsce, ale również w kilku innych krajach europejskich m.in. na Łotwie, w Estonii czy w Gruzji.

Co wyróżnia MiniCredit?

Jedną z cech, które wyróżniają tego pożyczkodawcę spośród wielu innych jest to, że jest to typowa pożyczka bez BIK. Firma podczas weryfikacji nie sprawdza swoich potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej, brak też informacji świadczących o sprawdzaniu zadłużenia w innych bazach danych. Wato także wiedzieć, że MiniCredit nie wymaga potwierdzenia dochodów klienta, tym samym każdy ma szanse na otrzymanie pożyczki. Jedynym kryterium, które należy spełnić jest wiek. Pożyczkobiorca musi mieć więcej niż 20 i mniej niż 70 lat. W przypadku tego pożyczkodawcy wystarczy złożyć wniosek, a po pozytywnej rejestracji już po godzinie pieniądze są na koncie. Dla potencjalnego klienta ważną informacją jest również to, że MiniCredit udziela pożyczek maksymalnie do 2 tys. złotych na okres do 30 dni. Należy jednak pamiętać, że pierwsza pożyczka nie może przekroczyć 800 złotych.

Pożyczki w MiniCredit

MiniCredit to firma, w której ilość formalności zostałaograniczony do minimum. Aby otrzymać pożyczkę wystarczy dokładnie wypełnić formularz rejestracyjny. Już po godzinie od pozytywnej weryfikacji danych z formularza rejestracyjnego, pożyczone pieniądze są na koncie. Warto zaznaczyć, że kolejną pożyczkę można zaciągnąć zaraz po spłaceniu pierwszej i wtedy wystarczy jedynie wysłać sms, aby pieniądze znalazły się na koncie.

Przykładowa pożyczka

Na potrzeby recenzji przyjrzeliśmy się pożyczce w wysokości 500 złotych o terminie spłaty 30 dni. Po tym okresie do spłaty będzie 600 zł. Obok znajdującego się na stronie suwaka określającego kwotę do spłacenia znajdziemy informację, że 25 zł to opłata administracyjna, 75 zł to ubezpieczenie pożyczki. Z opisu wynika, że pożyczka udzielana przez MiniCredit nie jest oprocentowana, tak więc nie płacimy odsetek. W sumie koszt całkowity pożyczki wynosi 100 złotych. Na stronie pojawia się również informacja o wysokości RRSO. W przypadku naszej pożyczki wynosi ono 819%.

Opóźnienie w spłacie

MiniCredit w swoim regulaminie przewiduje możliwość wydłużenia terminu spłaty. Opłata za zmianę terminu spłaty uzależniona jest od wysokości pożyczki oraz ilości dodatkowych dni. W przypadku rozpatrywanej przez nas pożyczki za dodatkowe 5 dni będziemy musieli dopłacić 40 złotych, za 15 dni – 82 zł, natomiast przedłużenie okresu spłaty o 30 dni to dodatkowe 135 złote.

Opinie

Opinie internautów dotyczące pożyczek w MiniCredit są bardzo pozytywne. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to jedna z niewielu firm, które nie wymagają od swoich klientów zaświadczenia o dochodach, tym samym dla wielu staje się ona ostatnią deską ratunku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
MiniCredit – minimum formalności, 5.5 out of 10 based on 2 ratings