Plus Kasa – pożyczka bez BIK, ale czy na pewno?

Plus Kasa S.A. to kolejna firma omawiana przez nas, która proponuje szybkie pożyczki przez internet. Na stronie głównej tego pożyczkodawcy widać duży napis „Pożyczki bez BIK”, postanowiliśmy sprawdzić czy tak rzeczywiści jest. Warto także zapoznać się z ofertą tego parabanku.

Plus Kasa – trochę informacji

Plus Kasa S.A. to spółka z siedzibą w Gdyni. Instytucja ta zajmuje się pożyczaniem pieniędzy na krótki okres czasu na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego, czym nie różni się od innych parabanków.

Co wyróżnia Plus Kasę?

Jedną z pierwszych informacji, która rzuca się w oczy po wejściu na stronę pluskasa.pl jest to, że pożyczki udzielane w tej firmie są bez BIK. Jak wynika z regulaminu jest to prawda. Plus Kasa nie sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej, co jednak nie oznacza, że pożycza każdemu. Informacje o zadłużeniu osób składających wniosek o pożyczkę Plus Kasa uzyskuje w Info Monirorze. Czyli najprościej mówiąc, jeśli jesteś zadłużony, nie masz szans na pożyczkę. Kolejnym warunkiem otrzymania pieniędzy jest posiadanie stałego źródła dochodu. Tym samym osoby bez pracy czy studenci odrzucani są już podczas wstępnej weryfikacji. Omawiając cechy charakterystyczne dla Plus Kasy warto również zaznaczyć, że pierwsza pożyczka, jaką zaciągamy nie może przekroczyć 600 złotych i musi być spłacona w ciągu 15 lub 30 dni (w zależności od wyboru).

Pożyczki w Plus Kasie

Sposób udzielania pożyczek w Plus Kasie nie odbiega znacząco od innych tego rodzaju instytucji. W pierwszej kolejności należy wypełnić kartę rejestracyjną na stronie internetowej. Można także zadzwonić do konsultanta firmy lub wysłać sms. Podobnie jak w innych instytucjach pożyczkowych bardzo istotne jest podanie dokładnych danych, ponieważ ich brak może być przyczyną odmowy pożyczki. Kolejnym krokiem jest przesłanie 1 grosza na wskazane na stronie internetowej konto. Opłata ta jest uznawana za opłatę rejestracyjną i nie podlega zwrotowi.

Przykładowa pożyczka

Do recenzji wybraliśmy pożyczkę w kwocie 500 złotych, o terminie spłaty 30 dni. Pożyczając taką kwotę w Plus Kasie będziemy musieli spłacić 654,92 zł. Z tabeli opłat zamieszczonej na stronie dowiemy się, że 147,52 zł to prowizja za udzielenie pożyczki, 7,40 zł to odsetki. Czyli po zsumowaniu całkowity koszt pożyczki wynosi 154,92 zł. Z tabeli opłat dowiemy się również, że w przypadku naszej pożyczki RRSO wynosi 2567,81%.

Opóźnienia w spłacie

Na stronie nie ma informacji dotyczącej wysokości dodatkowych kosztów związanych z przedłużeniem okresu spłaty. Można jedynie przeczytać, że istnieje możliwość przedłużenia okresu spłaty na wniosek pożyczkobiorcy. Firma może udzielić zgody na opóźnienie w spłacie na okres 15 lub 30 dni. Istnieje również możliwość wielokrotnego przesunięcia terminu spłaty. Plus Kasa S.A. zastrzega sobie jednak prawo do odmowy przedłużenia okresu spłaty bez podania przyczyny.

Opinie

W internecie brakuje opinii dotyczących tego pożyczkodawcy. Naszym zdaniem jednak oferta Plus Kasy wypada średnio na tle innych firm pożyczkowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Plus Kasa – pożyczka bez BIK, ale czy na pewno?, 1.0 out of 10 based on 2 ratings